Rundi i dytë i zgjedhjeve për kryetar të Komunave më 14 nëntor
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton të gjithë qytetarët që janë regjistruar si votues jashtë Kosovës...
Lexo me shume
Nga nesër nis llogaritja dimërore e kohës
Nesër (e diel), në orën 03:00, fillon llogaritja dimërore e kohës. Akrepat e orës do të shkojnë një orë...
Lexo me shume
Grenell: Marrëveshja e Washingtonit ishte historike, Ballkani s’e ka vëmendjen e Bidenit
richard Grenell, ish-i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi,...
Lexo me shume
Krasniqi: Me rikthimin e PDK-së në Vushtrri do të rikthehet edhe perspektiva
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka qëndruar sot në Vushtrri për të uruar asamblistët...
Lexo me shume
E diela, me diell
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të dielën në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht me diell, ndërkaq...
Lexo me shume
Mehaj: Investitorët amerikanë vlerësuan ofertën time për të investuar në Kosovë
Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se investitorë amerikan të industrisë ushtarake kanë shprehur...
Lexo me shume
Disa përfitime të mahnitshme që vijnë nga ngrënia e hurmave gjatë dimrit
Dimri po afron me shpejtësi dhe ndërsa ka hijeshinë e tij dhe vjen me avantazhet e veta, të ngrënit sipas...
Lexo me shume
Vehbi Kajtazi zbulon dokumentin strategjik të Albin Kurtit: Ja çfarë më shqetësoi më shumë
Gazetari kosovar, Vehbi Kajtazi, në një intervistë për emisionin “Prizma” të T7 ka thënë se i ka rënë...
Lexo me shume