Vehbi Kajtazi zbulon dokumentin strategjik të Albin Kurtit: Ja çfarë më shqetësoi më shumë

Gazetari kosovar, Vehbi Kajtazi, në një intervistë për emisionin “Prizma” të T7 ka thënë se i ka rënë ta lexojë një dokument të shkruar në vitin 2016 nga lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, rreth strategjisë të cilën Lëvizja Vetëvendosje duhet ta ndjek për të arritur në pushtet.

Kajtazi thotë se në atë dokument, që iu është shpërndarë vetëm anëtarësisë së ngusht të VV’së, Kurti ka shkruar se në Kosovë 45 % e popullësisë janë analfabet funksional dhe se të njejtit duhet të manipulohen me lajme të rreme, meqë s’janë në gjendje të dallojnë lajmin e vërtetë nga ai i rremë.

Check Also

Varrosën dy nxënësit që u vranë në Gllogjan (VIDEO)

ë premten mbrëma, dyshohet se një person i maskuar gjuajti me kallashnikov në drejtim të …