Varrosën dy nxënësit që u vranë në Gllogjan (VIDEO)

ë premten mbrëma, dyshohet se një person i maskuar gjuajti me kallashnikov në drejtim të autobusit ku ishin nëntë persona. Si pasojë e kësaj, mbetën të vrarë tre persona- shoferi i autobusit dhe dy nxënës.

Pak më parë në varrezat e fshatit në Gllogjan, ka filluar ceremonia e varrimit të Genta Mustafajt dhe Ledion Hamzajt, që ishin nxënës të shkollës së mesme.

Përpos tyre, viktimë e këtij krimi makabër, ishte edhe shoferi i autobusit, Gani Gjokaj. Ai u varros sot në orën 12:00 në fshatin Skivjan të Gjakovës.

Check Also

Grenell: Marrëveshja e Washingtonit ishte historike, Ballkani s’e ka vëmendjen e Bidenit

richard Grenell, ish-i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Comments

No comments to show.